Wypożyczalnia Quadów Łódź, imprezy firmowe na quadach, pikniki, festyny, wyprawy quadami Doskonalenie jazdy w poślizgu

Doskonalenie jazdy w poślizgu

Troleje Terenowe

 • Wprowadzenie auta w poślizg,
 • Kontrola poślizgu,
 • Wyjście z poślizgu.

Ćwiczenie to odbywa się na samochodach Sportów Ekstremalnych 4×4.

„Jedziesz szosą, podziwiasz widoki i nagle przed maskę samochodu wyskakuje lis, zając, sarna…

Pedał hamulca dociskasz do podłogi, wpadasz w poślizg i lądujesz w rowie.”

Nagły, niekontrolowany poślizg ma za sobą prawdopodobnie każdy kierowca.

Kontrolowany Poślizg - szkolenia

Nagły, niekontrolowany poślizg ma za sobą prawdopodobnie każdy kierowca. Poślizg zimą wcale nie musi oznaczać kryzysowej sytuacji. Do jazdy w zimowych warunkach trzeba się jednak przygotować. Często słyszymy, iż przyczyną wypadku był poślizg. Słowo to wręcz budzi postrach wśród kierowców. A przecież o kolizji nie decyduje sam poślizg, tylko utrata panowania nad samochodem. Między tymi dwiema sytuacjami istnieje duża różnica.

Jest szansa, by nauczyć się wyprowadzić auto, siebie i pasażerów z opresji !!!

Dzięki szkoleniom z bezpiecznej jazdy, które przeprowadzamy na naszym torze i w miejscu wskazanym przez Państwa, od tej pory każdy poślizg może być już kontrolowany.

Dzięki szkoleniom z bezpiecznej jazdy, które przeprowadzamy na naszym torze i w miejscu wskazanym przez Państwa, od tej pory każdy poślizg może być już kontrolowany.

Szkolenia z techniki bezpiecznej jazdy

Szkolenie rozpoczynamy od teorii, następnie doświadczony instruktor zasiądzie za kierownicą, a Ty na fotelu pasażera w specjalnie przygotowanym pojeździe do jazdy w poślizgu kontrolowanym. Na tym etapie szkolenia instruktor pokaże kiedy samochód wpada w poślizg, czego w takiej sytuacji nie robić i co zrobić, żeby wyjść z niej cało. Następnie zamienicie się miejscami z instruktorem i będziecie mogli otrzymaną wiedzę wypróbować w praktyce, czyli kontrolować poślizg auta i opanować go na każdym etapie.

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz wiedzę i praktykę z zakresu:

 • Wychodzenia z poślizgu,
 • Hamowania awaryjnego,
 • Omijania przeszkód podczas poślizgu,
 • Panowania nad autem w sytuacjach ekstremalnych,
 • Utrzymywania właściwej pozycji w czasie jazdy,
 • Prawidłowego ułożenia rąk,
 • Operowania kierownicą,
 • Zmniejszysz koszty związane ze szkodami wypadkowymi

Ukończenie szkolenia przez pracowników Twojej firmy to dodatkowe korzyści, które pomogą zmniejszyć koszty związane ze szkodami wypadkowymi, a wydajność pracowników znacznie się zwiększy poprzez bezpieczne użytkowanie samochodu. Zdobędziecie korzystny wizerunek firmy tworzony przez pryzmat obrandowanego samochodu flotowego.

Szkolenie podczas jazdy na trolejach, nauczy uczestników imprezy jazdy w kontrolowanych poślizgach. Jest to jedna z najważniejszych umiejętności każdego kierowcy, nie tylko tego wyścigowego. W samochodzie na tylnej osi zamontowane są troleje, które wprowadzają pojazd w poślizg imitując jazdę po lodzie. Każdy z uczestników pod okiem instruktora będzie miał za zadanie pokonać tor lecz zamiast tylnych kół będą zamontowane troleje, pozwalające wprowadzać auto w poślizg przy małych prędkościach. Aby utrzymać odpowiedni kierunek jazdy wymagane jest od kierowcy odpowiednie ustawienie kierownicy oraz umiejętne operowanie gazem w samochodzie.

Szkolenie na trolejach to także nauka wczesnego rozpoznania uślizgu tylnej osi czyli metody wyjścia z poślizgu.